İKİ İNDİSLİ DÜZLEMSEL DAĞITIM PROBLEMİNİN MATRİS DENKLEMLERİ İLE İNCELENMESİ


Creative Commons License

Özel M.

Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Fen ve Mühendislik Dergisi, vol.2, no.1, pp.141-145, 2000 (Peer-Reviewed Journal)

Abstract

Bu çalışmada, matris denklemlerinin iki indisli düzlemsel dağıtım problemine uygulaması

ele alınmış ve problemin matris denklemleri cinsinden formülasyonu yapılarak çözümü

incelenmiştir.

In this study, the application of matrix equations to two-index transportation problem is

considered and the solution of the problem has been investigated by formulating it in terms of

matrix equations.