Davalı idarenin 03.08.2022 tarih ve E-56303526-010.99-191256 sayılı idari işleminin iptali ile Müvekkil Uzm. Dr. Cemile Ece ÇAĞLAR ŞİMŞEK’in Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına Doktor Öğretim Üyesi olarak atanması ve öncelikle Yürütmenin Durdurulmasına karar verilmesi talebi


Kavukçu S.

Sivas İdare Mahkemesi, pp.17, Sivas, 2023

  • Publication Type: Expert Report / Expert Report
  • Publication Date: 2023
  • City: Sivas
  • Dokuz Eylül University Affiliated: Yes

Abstract

Bilirkişiler olarak ortak kararımız, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına Doktor Öğretim Üyesi alınması için açılan kadroyu, akademik performans ve başarı açısından, öncelikle Uz. Dr. Cemile Ece Çağlar Şimşek’in hak ettiği, ikinci derecede başarılı olarak ise Uz Dr Gülşah Ünsal’ın hak ettiğine oybirliği ile  kanaat getirilmiştir.

 “Uz. Dr. Halil Ural Aksoy ise diğer iki adaydan daha yüksek yayın puanına sahip olmasına rağmen, deneme dersi verdiğini veya Yüksek Öğrenim Kurumlarında en az bir yıl ders verdiğini gösteren belgesi olması koşulunu sağlamadığı için, değerlendirmeye alınmamıştır. “ kanaatine Prof Dr Salih Kavukçu muhalefet şerhi koymuştur.